Przejdź do treści

#GrooleUkrainie – stawiamy groole Gościom z Ukrainy!

W pierwszych dniach po wybuchu wojny zorganizowaliśmy akcję #GrooleUkrainie, w której nasi Goście mogą kupować posiłki sąsiadom z Ukrainy, a osoby uciekające przed wojną mogą je u nas bezpłatnie zjeść.

Wielu naszych znajomych przyjęło rodziny z Ukrainy pod swój dach. Wyjście do restauracji, to oderwanie od tego co przeszli, jakaś namiastka życia w czasie pokoju, spotkanie serdecznych i przyjaznych ludzi. Wspólne jedzenie to gest miłości i czułości, wspólnoty i bezpieczeństwa.

W ciągu pierwszego miesiąca wojny w Ukrainie mieliśmy wiele wzruszających spotkań przy stole z matkami i ich dziećmi. Z osobami które przybyły po wielodniowej, niebezpiecznej podróży, i tymi które zdążyły już wypocząć i wybrać się na miasto aby zobaczyć centrum Warszawy. Przetłumaczyliśmy na język ukraiński groolowe menu i serce nam rośnie kiedy dowiadujemy się od dzieci, że smakują im grooldogi! Rozmawiamy o ukraińskiej kuchni, knajpach i kawiarniach w Ukrainie i jesteśmy pod ogromnym wrażeniem, ile smacznych i nowatorskich projektów rozwijało się w tym kraju. Trzymamy się myśli, że jak tylko to wszystko się skończy, pojedziemy do nich w odwiedziny spróbować tych wszystkich lokalnych pyszności!

Jeśli Wy również gościcie pod swoim dachem osoby uciekające przed wojną z Ukrainy, zarezerwujcie im stolik w Groolach!

Rezerwacje przyjmujemy na fb lub telefonicznie pod numerem 795 633 626. Stawiamy my i Wy, nasi wspaniali Goście! Obiady systematycznie wydajemy według zgłoszeń i rezerwacji.

Jeśli chcecie powiększyć zasięg naszych działań i podarować od siebie obiad w miłej atmosferze w Groolach ukraińskim rodzinom, które przyjechały do Warszawy uciekając od wojny, możecie to zrobić:

  • kupując dodatkową porcję grooli w lokalu (1 grool to = 19 zł, my do każdego groola dorzucamy napój, deser lub przystawkę)
  • przez www.groole.pl/zamow (znajdziecie specjalną pozycję w menu)
  • wpłacając na nasze konto dowolną kwotę, my przygotujemy obiad w Waszym imieniu i zdamy relację na fb jak było! Nr konta: 97 1140 2004 0000 3202 7628 4492. W tytule przelewu napiszcie #GrooleUkrainie
Niech żyje Wolna Ukraina i polska gościnność!

Wierzymy, że nasze sposoby na powrót do korzeni to Twoje powody, by wracać do nas.